הקמת העמותה

 

שרונה וגיל-עד חריש, הסיפור שלנו

 

 

כמפורט להלן,  מוסדות עמותת לשובע  היו חלוצים וראשונים בישראל, והתוו את הדרך לארגונים ועמותות נוספים:

 

מעון גגון בת"א שהוקם ב-1986 היה המקלט הראשון בישראל לדרי הרחוב ( הומלסים). לצערנו עדיין הנו היחיד  בגוש דן.

 

מסעדת לשובע בת"א, שהוקמה בשנת 1990, היתה בית התמחוי הראשון בישראל המודרנית,  (להבדיל מארוחות שהוגשו לנזקקים לאחר התפילה במסגרת בתי הכנסת). כיום פועלים בארצנו מעל 110 בתי תמחוי   ולמעלה מ-1000  עמותות המחלקות חבילות מזון.

 

הצלת מזון- מסעדות לשובע נסמכות על הצלת מזון.  במסגרת זאת יזמנו וניהלנו  את התהליך הארוך שבסיומו הסכים  צה"ל להעביר  לעמותות המזון  את עודפי המזון. במקביל הקמנו את פרויקט "אסיף העיר"- ראשון מסוגו לאיסוף עודפי מזון מאולמות ארועים ומסעדות.

 

בתי הנוער "קדימה"- למיטב ידיעתנו, הם המסגרת היחידה בישראל  לחינוך משלים של ילדים ונוער בסיכון בה מתחנכים הילדים בקבוצה, ברציפות, כל יום חול,  כל השנה, כל השנים מכתה ב' -יב' .

 

פרויקט   "אגד-בגד" הנו היחיד לאיסוף בגדים מיד שניה וחלוקתם לנזקקים בכל רחבי הארץ.

 

"כרטיס לשובע"- הכרטיס המגנטי המאפשר לנזקקים שמיצו את כושר השתכרותם לקבל מוצרי מזון בשווי 250 ₪ לחודש במרכול הקרוב לביתם. הכרטיס שלנו היה הראשון מסוגו בישראל, אנו גאים שמשרד הרווחה אימץ את כרטיס לשובע כאופן המועדף  להבטחת מזון לנזקקים, ובאמצעות  עמותת "אשל ירושלים" שזכתה במכרז בנושא זה, מנפיק רבבות כרטיסים  לנזקקים בכל הארץ.

 

פרויקט "טל לשובע"- הרפורמה המבורכת במחירי החבילות הסלולאריות מאפשרת רק למנויים בעלי כרטיס אשראי להנות מהמחירים המוזלים-  פרויקט "טל לשובע"- ראשון ועדיין יחיד בישראל, מאפשר זאת גם לנזקקים שמחמת מצבם הכלכלי אינם מחזיקים בכרטיס אשראי.

 

עסקים חברתיים- חברת מבצ"ע  – מובטלים צובעים בע"מ  חברה לתועלת הציבור (חל"צ), שבבעלות מלאה של עמותת לשובע,  חברה  לביצוע עבודות צבע במפעלים, חניונים,  ומבנים ציבורים , באמצעות העסקת דרי רחוב מכורים לאלכוהול וסמים, וזאת כשלב ראשון וחשוב בתהליך שקומם וחזרתם למעגל העבודה . מבצ"ע הנה  חלוץ בתחום העסקים החברתיים.

 

גיוס תרומות-  עמותת לשובע נסמכת על תרומות פרטיות המתקבלות ביוזמת התורם , וללא כל  פרסומות, תשדירים, ארועי התרמה,  הפעלת מתרימים ותשלום עמלות.  הוצאות "הנהלה וכלליות" של העמותה הנן  4% מהיקף התרומות הכספיות  ו-1.6% מהיקף התרומות הכולל  גם תרומות שוות כסף ( מזון, ציוד וכו')

 

שקיפות – אנו נוהגים  בשקיפות מלאה. כל תורם מקבל פעמים בשנה דוח פעילות מפורט ובחודש מרס נשלח לכל התורמים והמתנדבים  דוח כספי מבוקר , הנמצא גם באתר העמותה.

יצויין שבבדיקת עומק שנערכה  על ידי ארגון "מידות"  בשנת 2015 , קיבלה עמותת לשובע את הציון המירבי  "מצויין"  בכל 5 התחומים, ובהם גם בנושא "שקיפות". 

שרונה וגיל-עד חריש, בתקופת הקמת העמותה

 

שרונה וגיל-עד חריש, בתקופת הקמת העמותה

 

 

 

Enter your text here

Enter your text here

כתובת צ'לנוב 18 תל אביב  | טלפון  03-3731661  |  פקס 03-3731666   |  מייל   office@lasova.org.il