צוות ההדרכה של "קדימה"

 

צוות ההדרכה ברשת בתי הנוער "קדימה"

 

את בתי הנוער מפעילים מדריכים ומדריכות בשנת שירות או בשירות לאומי.

לכל בית נוער יש צוות מדריכים ומנהל/ת שמלווה ואחראי/ת על עבודת צוות המדריכים.

 

אנו מוכרים על-ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון כ"ארגון נוער" וכ"ארגון משלח" וככאלה, אנו מורשים לגייס במישרין מתנדבים לשנת שרות ולהסדיר עבורם עם צה"ל את דחיית השרות הצבאי במשך שנת ההתנדבות בקדימה. את בנות השרות הלאומי, אנו מגייסים באמצעות עמותת "עמינדב" - ארגון מוסמך על-ידי מנהלת השרות הלאומי לקליטה והפנייה של בנות שרות לאומי. 

 

המדריכים שלנו עוברים מיונים וראיונות בכדי לבחון את התאמתם לתפקיד מבחינת האחריות, העומס, האופי ההדרכתי והאינטנסיביות של השליחות. כמובן שבמקביל ניתנת להם ההזדמנות להציץ ולקבל תמונה של עולם העשייה שלנו ולבחור אם הם מתחברים אליו.

 

צוות ההדרכה הפועל בבית הנוער מתגורר בקומונה (דירת שירות) בשכונה בה הוא פועל ומנהל חיי שיתוף וקבוצה. המגורים בשכונה מעצימים את חוויית העשייה ואת החיבור עם הילדים, הקהילה וההכרות עם הרקע ממנו הילדים מגיעים. בנוסף כל קומונה או צוות החי בדירת שירות מבצע משימות התנדבותיות משמעותיות בשכונה ומתנדב בפרויקטים של העמותה.

 

לכל צוות יש אנשים מקצועיים המלווים אותו בתפקידו: מנהל/ת בית הנוער, מפקחת אזורית, עובדות סוציאליות, מלווה קומונה וכו'.

 

העשייה המשמעותית עם הילדים 

עבור הילדים, בית הנוער הוא קודם כל מקום יציב ובטוח שנותן הזדמנות - הזדמנות לקבל את הצרכים הבסיסיים שלעיתים הם מתקשים לקבלם בביתם כגון, ארוחות חמות, השגחה וסיוע בשיעורי בית ובעיקר את הערכים, הכלים והמיומנויות שיעזרו להם בחיים. לא פחות חשוב מכך, לילדים מפגש עם דמויות קבועות ומיטיבות אשר פועלות בהתאם לכללים לערכים ולנורמות עליהם כולנו מדברים.

 

במידה ולא היו מגיעים לבתי הנוער של קדימה, מעטים מבני הנוער האלו היו מסיימים תיכון או מתגייסים לצבא והסיכוי שלהם להגיע לשוטטות ומשם להתדרדרות לעבריינות היה גבוה יותר. בית הנוער הוא מסגרת מחייבת עבור הילדים המציבה להם גבולות, דרישות ואתגרים שונים לצד תמיכה, עזרה, קידום והרבה הרבה אהבה.

 

בין המדריך/ה לבין ילדי בית הנוער נרקמת לאורך השנה מערכת יחסים משמעותית וקשר אמיץ ואמיתי שעוזר לילד להתקדם בכל מישור בחייו. המדריך/ה ומנהל/ת בית הנוער הם אלו שבונים, יוצרים ומוציאים לפועל של התכניות החינוכיות השונות הפועלות בבית הנוער. לכן על המדריך/ה בקדימה להיות בעל כישורים מגוונים, יכולות הדרכה גבוהות, רגישות וכריזמה. 

 

שנת ההדרכה בקדימה

כל מדריך/ה אחראי/ת על קבוצת גיל בבית הנוער אותה הוא/היא מלווה משך שנה שלמה. על המדריך/ה בקדימה מוטלת אחריות גדולה. בהדרכת המנהל/ת וביחד עם צוות המדריכים הנוספים, עליו לדאוג לקידומם של הילדים בכל המישורים האפשריים: החברתי, הרגשי והלימודי. בכדי להצליח במשימה זו ובכדי להיות באמת משמעותי בחייהם של הילדים, צריך המון אהבה ורצון טוב, מוסר עבודה גבוה, יכולת עבודה בצוות ויצירתיות.

 

האתגר ההדרכתי הוא מהגדולים, המורכבים והמעניינים שיש מכלל המשימות החברתיות.

שנת ההדרכה בקדימה מאתגרת, משמעותית ומלאת חוויות. בשנה זו פוגש המדריך/ה אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, אנשי חינוך ואנשים הפועלים לשינוי חברתי. במהלך השנה מקבל/ת המדריך/ה הכשרה העוזרת לו לרכוש מיומנויות הדרכה וכלים חינוכיים, לעבודה עם האוכלוסייה בבית הנוער ובשכונה.  

 

העשייה בבית הנוער משמעותית ומשנה חיים גם לילדים וגם למדריכים.

ההדרכה  בקדימה היא משימה לאוהבי האתגר והעשייה החינוכית, זוהי שנה מעצימה המקדמת, דרך העשייה, את כל השותפים הלוקחים בה חלק – מדריכים וילדים.

 

גם כשמורכב ולא קל אנו זוכרים כי נפלה בחלקנו זכות גדולה  – לגעת, להשפיע ולעצב את עולמם של ילדים.

 

תמיכה וליווי המדריכים/ות בשנת ההדרכה בקדימה:

במהלך השנה צוות המדריכים/ות בבית הנוער מקבל הנחייה וליווי ממנהל/ת בית הנוער ומהמנחה האזורית. במהלך השנה, העמותה אחראית על מתן ליווי מקצועי וכלים למדריכים/ות לעבודה בבתי הנוער. ישנן הכשרות וימי עיון בנושאים חינוכיים שונים המועברים ע"י מיטב אנשי החינוך והרוח. במהלך השנה כל צוות ההדרכה (ש"ש ובנות שירות) יוצא לטיול גיבוש ונפגש לערבי הווי בחגים ובמועדים. הקומונות מקבלות ליווי של מנחה קומונה המגיע אחת לשבוע לשיחה פתוחה בין חברי הקומונה ולמפגש אחת לשבועיים עם פרויקט "מזרח שמש". לבנות השרות הלאומי ניתן פעם בשבועיים –שעור "אוריתא", ובכל עת ובכל תחום מלווה אותן אשת קשר מטעם ארגון עמינדב.

 

אנו רואים את מתן הכלים, ההנחיה והליווי כהכרח לביצוע המשימה החברתית בבתי הנוער על הצד הטוב ביותר ומשתדלים לתת לצוותי ההדרכה את המענה המקצועי והאישי ביותר שניתן. 

 

לפרטים נוספים אנא לחצו כאן

 

ניתן לפנות לרכזת כח אדם ושנת שירות - טלי פסקל:

נייד: 050-8292974 | מייל: h.r.kadima@gmail.com

 

 

צוות ההדרכה 2015-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enter your text here

Enter your text here

כתובת צ'לנוב 18 תל אביב  | טלפון  03-3731661  |  פקס 03-3731666   |  מייל   office@lasova.org.il