שאלות נפוצות

 מהם העקרונות המנחים של עמותת "לשובע"?

הנביא ישעיהו היטיב לנסח את ארבעת הצרכים הבסיסיים לאדם ואת הזכות והחובה להבטיח צרכים אלה:
"הלא פרס לעב לחמך, ועניים מרודים תביא בית, כי תראה ערום וכסיתו ומבשרך לא תתעלם" (ישעיהו נח,ז')

ברוח דברי הנביא, עמותת "לשובע" שואפת לספק לכל נזקק, באשר הוא ללא הבדל דת גזע ומין, מזון, באמצעות "מסעדות לשובע" ו"כרטיס לשובע", לינה באמצעות מעונות "גגון" ובגדים באמצעות פרויקט "אגד- בגד".

 

העמותה רואה חשיבות עליונה לקדם ולטפח ילדים ובני נוער בסיכון ממשפחות במצוקה. למטרה זאת ולמענם, הקימה העמותה ומפעילה את רשת בתי הנוער "קדימה", המעניקה למשתתפים מדי יום, כל השנה ובכל השנים, עד לסיום כיתה י"ב, חינוך משלים איכותי וערכי, אשר יקדמם בלימודים, ירחיב אופקיהם ויקנה להם ערכים ראויים. העמותה פועלת להקים בתי נוער רבים נוספים בשכונות המצוקה בכל רחבי הארץ, שיקלטו אלפי ילדים ובני נוער נוספים שמן ההכרח להעניק להם סביבה תומכת, ותמנע  את נשירתם.

 

עמותת "לשובע" משרתת את ציבור הנזקקים מכל הלב, ביעילות בכבוד ובצניעות, וכל זאת במקצועיות ובמתקנים ראויים, המכבדים את הבאים בשעריהם.

בכל פעולותיה שואפת העמותה להיעזר במתנדבים רבים ככל האפשר, המבקשים להשתתף בזכות לסייע לנזקקים.

פעולות העמותה נסמכות על תרומות כספיות ותרומות מזון, ציוד ושירותים המתקבלות מתורמים. העמותה רואה בתורמים לה שותפים לשליחות ותוקיר את תרומתם בצניעות הראויה.

 

צוות העמותה, חברי העמותה, עובדים ומתנדבים, פועלים למען קהל היעד וביצוע השליחות במסירות, יעילות, מקצועיות ונמרצות, לקיום השליחות הנעלה.

העמותה מעסיקה את עובדיה בתנאי שכר ועבודה הוגנים וראויים, ומבטיחה להם סביבת עבודה מכובדת ובטוחה.

עמותת "לשובע" פועלת בשקיפות מלאה ומקפידה על קיום כל הדינים המסדירים פעולת ארגונים ללא כוונת רווח וכל דין אחר הקשור בתחום פעולתה.

 

באילו תחומים פועלת עמותת "לשובע"?

עמותת "לשובע" פועלת בתחומים אלה: מסעדות לנזקקים, כרטיס לשובע, מעונות לדרי רחוב, חינוך משלים לילדים ובני נוער בסיכון ממשפחות בסיכון, חלוקת בגדים מיד שנייה לנזקקים, ושיקום וגמילה של אסירים משוחררים נפגעי סמים.

 

מי עומד מאחורי עמותת "לשובע"?

העמותה הוקמה ביוזמת עורכי הדין שרונה וגיל-עד חריש. "לשובע" הנה שליחה של למעלה מ-1000 תורמים נדיבים, מי בכסף ומי במוצרים, בזכות ובחובה לסייע לנזקקים.


אין לעמותה גורם יחיד המממן מעל 10%  מתקציבה. את העמותה מנהלים 16 חברי העמותה ובהם 8 חברי הועד המנהל, כולם מתנדבים שאינם מקבלים כל שכר או תרומה עבור התנדבותם. בראש הועד המנהל עומד גיל-עד חריש.


מי מממן את פעילויות עמותת "לשובע"?

רוב פעילות העמותה – כ-85% ממומנת באמצעות תרומות של יחידים, חברות, קרנות ועיזבונות התורמים לעמותה מיוזמתם. איננו עורכים מבצעי התרמה לסוגיהם, איננו מעסיקים מתרימים בשכר ואיננו משלמים עמלות כלשהן בגין גיוס תרומות.  הממשלה והעיריות משתתפים במימון הפעילות בהיקף של 15%  .


 
עובדים בשכר – פעולתנו ב-33 מוסדותינו , נסמכת על התנדבות מתמדת של למעלה מ-1000 מתנדבים ,ובהם 110 מתנדבים בשנת שרות ובנות שרות לאומי,  אך פעולה תקינה ורצופה מחייבת העסקת צוות קבוע של עובדים בשכר , הרואים בעבודתם לא רק כמקור פרנסה, אלא גם שליחות עליונה.

אנו מעסיקים כיום 90 עובדים , מחציתם במשרה חלקית  ומחציתם במשרה מלאה.

 

כיצד ניתן לתרום, תרומה כספית לטובת העמותה?

ראה עמוד לתרומות.

 

כיצד באפשרותי לדעת לאילו פעילויות יופנו כספי התרומה שלי?

כל מנהלי העמותה וחבריה הנם מתנדבים, ואינם מקבלים כל טובת הנאה חומרית בעבור פעולתם. השכר המשולם לעובדי העמותה הנו צנוע וסביר ביותר ועיקריו מפורטים בדוחות הכספיים של העמותה. 

 

שעור ההוצאות הוא נמוך ביותר המבטיח הלכה למעשה שעיקר התרומות משמשות למטרתן. ניתן לעיין בדוח הכספי של העמותה הנמצא באתר, המפרט את כל ההוצאות.
ראוי לציין שכל תורם רשאי לייעד את תרומתו למטרה הקרובה ללבו, כגון: בית נוער ספציפי או פעילות ספציפית ובקשתו תכובד. העמותה תעביר לתורם קבלה ודוח מפורט כיצד הוצאו כספי התרומה המיועדת.

 

באילו תחומים ניתן להתנדב בעמותה, ולמי עלי לפנות?

אנו זקוקים למתנדבים רבים בתחומים אלה: סיוע לילדים ובני נוער בהכנת שעורי בית וחניכת ילדים, הגשת ארוחות בבתי התמחוי, נהיגת ניידות אסיף העיר, תחזוקת מחשבים, עבודות תחזוקה כלליות ועוד. לפרטים נוספים אנא פנו : community@lasova.org.il.

 

לשאלות נוספות ומידע כלשהו נא לפנות לדוא"ל:  office@lasova.org.il  ובמייל לנושא התפקיד הרלבנטי ,כמפורט בדף הקשר

Enter your text here

Enter your text here

כתובת צ'לנוב 18 תל אביב  | טלפון  03-3731661  |  פקס 03-3731666   |  מייל   office@lasova.org.il