מסעדות לשובע- מסעדות לנזקקים

 

הלא פרס לרעב לחמך, ועניים מרודים תביא בית, כי תראה ערום וכיסיתו ומבשרך לא תתעלם" (ישעיהו נח' ז).

 

 

שלוש מסעדות "לשובע" פועלות בתל אביב, בעכו ובכרמיאל.


המסעדות מספקות מידי יום מעל 2000 ארוחות מזינות לנזקקים ללא כל תמורה.

 

בישראל מתגוררים עשרות אלפי נזקקים, שאין באפשרותם לממן צרכי מחייתם הבסיסיים. חובתנו להבטיח שלא יהלכו ברחובותינו אנשים  המתקשים לספק את מזונם.

למטרה זו הקימה עמותת "לשובע" בשנת 1990 מסעדה לנזקקי ת"א, הנמצאת בלב אזור המצוקה העיקרי - שכונת שפירא, בסמיכות לתחנה המרכזית, אזור בו מתגוררים אלפי נזקקים, רבים מהם עולים ממדינות חבר העמים, קשישים, מובטלים, נכים וכיו"ב. בשנת 2003 הקמנו שתי מסעדות נוספות לנזקקים: האחת - בעכו, והשנייה  בכרמיאל. 

 

במסעדות "לשובע", מקבל כל נזקק באשר הוא, ללא תשלום, ללא שאלות, ללא קריטריונים וצורך באישורים, ארוחת צהרים מלאה, חמה, מזינה, משביעה וכשרה. כל סועד רשאי לאכול  לשובע וללא כל הגבלה.
להבדיל מהתדמית הקודרת והמשפילה של בית התמחוי הגלותי, יכול כל דכפין הבא למסעדות "לשובע" לסעוד את ארוחתו באופן מכובד, במסעדה נקייה, מרווחת ומוארת.

 סועדת בלשובע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בכל אחת ממסעדות "לשובע" מועסקים 3-5 עובדים במשרה מלאה, כל יתר העוסקים במלאכה עושים זאת בהתנדבות, או מטעם שרות בתי הסוהר, במסגרת ריצוי עונש מאסר בעבודות שרות.

 

רוב המזון המוגש במסעדה מקורו בתרומות מצה"ל, יצרנים, מסעדות, אולמות אירועים. את עודפי המזון אנו אוספים באמצעות ניידות "אסיף העיר" שלנו. בשעות היום נהוגות ניידות אסיף העיר ע"י נהגים העובדים בעמותה ובשעות הערב והלילה מופעלות הניידות ע"י מתנדבים מבין גמלאי אל-על, עובדי משרד רו"ח קסלמן וקסלמן ועובדים של בנק הפועלים.

 

המימון להפעלת מסעדות לשובע מתקבל מאלפי תורמים- יחידים, חברות, עסקים, קרנות ועזבונות, המכירים בחשיבות הפעולה. זאת ללא כל פניה או אירועי התרמה לסוגיהם. יצויין שמסעדות לשובע  אינן מקבלות תמיכה  מתקציבי הממשלה או העיריות.

העמותה מקפידה על קיום כל הוראות חוק העמותות ופקודת מס-הכנסה ביחס למוסדות ללא כוונת רווח. ברשותנו אישור עדכני של רשם העמותות בקשר עם ניהול תקין.  אשור מס הכנסה על פי סעיף 46,  ותעודת כשרות.

 

שעות פעילות המסעדה בת"א:

ימים א'-ה': 10:30-14:00.

יום ו': 9:30-13:00.

ארוחות ערב שבת מרגשות וחגיגיות מתקיימות לסירוגין.

ערבי חג: המסעדה פועלת בערבי חג ומגישה ארוחות חג חגיגיות.

מיקום: צ'לנוב 18, ת"א.

 

שעות פעילות המסעדה בעכו:

ימים א'-ה': 8:00-14:00.

יום ו': 7:30-12:00.

כתובת: מרווה 2, עכו.

 

שעות פעילות המסעדה בכרמיאל:

ימים א'-ה': 9:00-13:00.

יום ו': 9:00-12:00.

כתובת: המגל 1, כרמיאל.

 

 

 

 

Enter your text here

Enter your text here

כתובת צ'לנוב 18 תל אביב  | טלפון  03-3731661  |  פקס 03-3731666   |  מייל   office@lasova.org.il